Włosy przetłuszczające się – jak je pielęgnować?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i mieć zadbane włosy. Dużo czasu poświęcamy ich odpowiedniej pielęgnacji. Stosujemy różnego rodzaju kosmetyki, odżywki i suplementy, które mają wzmocnić kondycję naszych włosów i nadać im świeży wygląd. Jednak nie każdy typ włosa można pielęgnować tak samo. Prawdziwe wyzwanie stanowią włosy szybko przetłuszczające się.

blond-1845022_1280Wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego wydzielania sebum w skórze głowy. W konsekwencji prowadzi to do szybkiej utraty świeżości włosów i ich przetłuszczaniu się. Fryzura nie chce układać się tak jak przedtem, a ponadto nie wygląda zbyt dobrze i daje poczucie kasku na głowie. Dlatego też kobiety często nie wiedzą jak poradzić sobie z tym problemem i szukają pomocy u fachowców. Odpowiednio dobrane kosmetyki fryzjerskie mogą jednak zdziałać prawdziwe cuda.

Jakie zasady warto przestrzegać? Przede wszystkim pamiętajmy o częstym myciu włosów. Nie starajmy się przetłuszczać ich na siłę, tylko myć tak często, jak tego wymagają – nawet codziennie. Dobrym wyborem będzie także zamiana dotychczas używanego szamponu na delikatniejszy specyfik, o łagodniejszych dla skóry głowy detergentach. W niektórych przypadkach można nawet posłużyć się odżywką – jest o wiele delikatniejsza. Co ciekawe, nie jest zalecane używanie szamponów spowalniających przetłuszczanie (np. z dodatkiem rzepy czy też pokrzywy) częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Działanie takich kosmetyków ma za zadanie jedynie zahamowanie, a nie całkowite wyleczenie się z problemu nadmiernego wydzielania sebum.

Drugą ważną kwestią jest odżywianie. Każde włosy, nawet bez żadnych objawów odbiegających od normy powinny być regularnie wzmacniane przez odpowiednie składniki odżywcze. W przypadku włosów przetłuszczających się jest to podwójnie ważne. Często mówi się, że przy takich przypadłościach nie należy używać żadnych dodatkowych kosmetyków. Nieprawda! Możemy skorzystać z maski czy odżywki do włosów, ale z odpowiednim podejściem, np. maskę nakładamy na mokre włosy tuż przed ich umyciem. Natomiast odżywki nie stosujemy od samej nasady, ale od ucha w dół włosa.

Z dodatkowych specyfików wartych uwagi możemy wymienić np. wodę brzozową, która świetnie wpływa na skórę nadmiernie wydzielającą sebum. Pamiętajmy o tym, aby unikać wysokiej temperatury. Może ona dodatkowo niekorzystnie wpływać na stan włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*